16 listopada 2018 r. odbyła się „Wieczornica” z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie klasy 2B wraz z rodzicami, rodzeństwem i dziadkami śpiewali pieśni patriotyczne. Nasze wspólne śpiewanie było rodzajem hołdu, jaki chcieliśmy złożyć tym, którzy walczyli o niepodległość Polski. W słowach piosenek i pieśni patriotycznych brzmiało ważne przesłanie, że nasz kraj jest obecnie wolny, niepodległy, piękny, a my jesteśmy dumni z bycia Polakami. Pieśni nie tylko wzruszały, ale też skłaniały do refleksji nad tym, jakie znaczenie mają dziś dla nas takie pojęcia jak ojczyzna, wolność i patriotyzm. Wieczornicę uświetnił występ Kalinki C. ,która zagrała na wiolonczeli „Rotę”, hymn państwowy... . Podczas tej żywej lekcji historii uczniowie mieli okazję zgłębić wydarzenia z dziejów naszej Ojczyzny oraz uświadomić sobie, jak ważna jest pamięć o przodkach.

Grażyna Olesiuk wraz z klasą 2B.