W jeden z wrześniowych poranków wyruszyliśmy w drogę na dwudniową wycieczkę do Torunia i Grębocina. Pierwszego dnia wzięliśmy udział w pokazie wyrobu pierników w Żywym Muzeum Piernika w Toruniu. Odbyliśmy dwugodzinny spacer z przewodnikiem po najważniejszych zabytkach Starego Miasta połączony z przekazem historii tego miejsca poprzez legendy i mity. W Centrum Popularyzacji Kosmosu obejrzeliśmy film pt. „Cudowna podróż” prezentujący wiedzę o Układzie Słonecznym i zostaliśmy na kilkadziesiąt minut członkami załogi bazy kosmicznej Mars. Utrwaliliśmy i poszerzyliśmy nasze wiadomości o drzewach i krzewach podczas wizyty w Szkole Leśnej na Barbarce. Drugi dzień wycieczki spędziliśmy w Grębocinie, gdzie w Muzeum Piśmiennictwa i Drukarstwa wzięliśmy udział w ciekawej lekcji historii papiernictwa, drukarstwa i kaligrafii na wesoło oraz czerpaliśmy papier. Wszystko, co dobre szybko się kończy, ale zdobyte wiadomości miłe wspomnienia na pewno pozostaną.

Uczniowie wraz z wychowawcami i opiekunami:

Beatą Sową, Iwoną Gużewską, Beatą Mokrzyńską, Aleksandrą Posmyk