…w to, że się jest do czegoś zdolnym i że do tego czegoś dojść potrzeba”. Te słowa Marii Skłodowskiej – Curie stały się myślą przewodnią spotkania autorskiego Anny Czerwińskiej – Rydel oraz Izabelli Klebańskiej na Gdańskich Targach Książki, w których uczestniczyli uczniowie klas: II c, II d i III c.

Autorki przedstawiały swoje książki, które ukazały się w ramach serii „Nieprzeciętni” Wydawnictwa Literatura. Były to biografie wspomnianej już polskiej dwukrotnej noblistki, ale również Józefa Piłsudskiego i Stanisława Moniuszki. Obie pisarki w swoich książkach skupiły się nie na dorosłych dokonaniach nieprzeciętnych Polaków, ale na ich dzieciństwie. Jacy wtedy byli? Czy już wtedy można było przypuszczać, że będą Nieprzeciętni?

Nasi uczniowie słuchali opowieści z wielką uwagą, ale też aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, pokazując olbrzymią wiedzę o przedstawianych postaciach i dociekliwość w jej zdobywaniu. Wydawnictwo Literatura umożliwiło swoim gościom zakup książek w korzystnych cenach, otrzymanie autografów autorek oraz obdarzyło drobnymi upominkami.

Dziękujemy!

Opiekun Kółka „Mój Gdańsk”

Małgorzata Biernat