Wszystko zaczęło się od pewnego Brytyjczyka – Peter`a H. Reynolds`a – który napisał i zilustrował książkę pt. „Kropka” („The dot”).  Zawarta w niej historia zainspirowała do podejmowania działań nauczycieli na całym świecie tak bardzo, że nawet ustanowiono, aby co roku 15 września świętować Międzynarodowy Dzień Kropki. W tym roku w piątek, 13.09.2019 r., w naszej szkole wiele się wydarzyło pod tym hasłem. Wstępem do podejmowania aktywności zwykle było przeczytanie książki lub obejrzenie filmu, który powstał na jej podstawie. A dalsze działania były już bardzo różnorodne, zależne od kreatywności nauczycieli i uczniów.

Klasa II E kropkami zilustrowała omawianą właśnie lekturę "Doktor Dolittle i jego zwierzęta". Uczniowie z I C wykorzystali kolorowe nakrętki, aby poprzez układanki rozwijać wyobraźnię przestrzenną i logiczne myślenie. Dzieci z klas 3C i 3 D skierowały swoje myśli na poznanie swojej osobowości: Jakie są moje mocne strony, uzdolnienia, zainteresowania? Jak pokonać słabości i zyskać wiarę we własne siły? A w następnej części zajęć odświeżyły wiedzę na temat malarstwa, skupiając się na portretach i próbując swych sił w tej dziedzinie. Można było wykonać kropkowany obraz na dowolny temat lub autoportret. W klasie II F zakodowane kropki zagościły na zajęciach informatycznych. Uczniowie z II B świetnie się bawili, zajadając smakołyki z kropkami.

Korytarze szkolne też były zakropkowane, bo w tym dniu nikt nie mógł przecież ubrać się inaczej niż …w kropki. I uczniowie, i nauczyciele!

Zespół edukacji wczesnoszkolnej