8 marca w naszej szkole została otwarta sala wyciszeń – Sala Cicho… Sza.
To kolejny mały krok w kierunku wspierania zdrowia i rozwoju naszych Uczniów. Strefa ta powstała z myślą o potrzebach uczniów o większej wrażliwości na bodźce zewnętrzne i potrzebujących wyciszenia, ukojenia emocji, w szczególności uczniów w spectrum autyzmu.
W świecie pełnym bodźców, hałasu, świateł tworzenie miejsc ciszy ma szczególne znaczenie. Jest to miejsce, gdzie uczniowie będą mogli spędzać czas w ciszy, odpocząć w sytuacji przebodźcowania lub innych trudnych momentach powodujących utratę poczucia bezpieczeństwa lub lęk. To miejsce, w którym uczniowie pod opieką nauczyciela będą mogli odbudować spokój i zadbać o swoje samopoczucie.
W miesiącu marcu sala będzie otwarta na wszystkich dużych przerwach i dostępna dla uczniów pod okiem dyżurujących nauczycieli. Szczegóły funkcjonowania Sali Cicho…Sza… od kwietnia zostaną przekazane w późniejszych terminie poprzez platformę GPE.