Klasa 1 D kontynuuje ogólnopolski projekt "Lekturki spod chmurki". W II module lekturę jaką wybrały dzieci to "Cukierku, ty łobuzie" Waldemara Cichonia. Tradycyjnie uczniowie z chęcią uzupełniały strony w lekturniku o przygodach kota. Zadaniem, które dzieci wybrały jako pierwsze do realizacji był konkurs recytatorki o pupilu. Każdy wybrał i zaprezentował przed klasą wiersz. W naszej sali zorganizowaliśmy wystawkę na temat czytanej lektury. Dzieci wykonały wybranego bohatera książki z plasteliny. W towarzystwie tak wielu Cukierków nasza książka prezentowała się smakowicie. Podsumowując życie Cukierka dzieci stworzyły plakat zachęcający innych uczniów szkoły do przeczytania naszej lektury. Uczniowie umieścili na nim ważne symbole, które występowały w opowiadaniach.