W roku 2020 Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest dnia 11 lutego (wtorek).

DBI ma na celu propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.

Tegoroczne obchody odbywały się pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”.

W naszej szkole w ramach DBI uczniowie mieli możliwość sprawdzenia swojej wiedzy na temat bezpieczeństwa w sieci. Podczas długich przerw na poziomie 100 organizowany był interaktywny konkurs o Bezpieczeństwie w Internecie.

Dla zwycięzców przewidziano dyplomy oraz drobne nagrody.

Na lekcjach informatyki przez cały tydzień odbywały się lekcje o bezpieczeństwie w Internecie, podczas których uczniowie zachęcani byli do aktywnego uczestnictwa w budowaniu twórczego i bezpiecznego środowiska online oraz pozytywnego wykorzystywania Internetu.

Na godzinach wychowawczych we wszystkich klasach 4 - 8 zostały przeprowadzone lekcje na temat bezpieczeństwa w Internecie.

Koordynatorzy:

Marlena Glinko