"Międzynarodowy projekt eTwinning: „Cell-phones or not cell-phones? That’s the question!” jest realizowany przez kl.7e oraz uczniów francuskiej szkoły Ensemble Scolaire Sacré-Cœur w Saint-Chely d’Apcher.

Główne cele projektu to:

- doskonalenie umiejętności językowych,

- poznawanie rówieśników z innych krajów i porozumiewanie się z nimi w języku angielskim,

- rozwijanie umiejętności IT,

- zastanowienie się nad rosnącym problemem uzależnienia od telefonów komórkowych,

- szukanie alternatyw na interesujące spędzanie wolnego czasu.

Uczniowie w fotorelacji zaprezentowali naszą szkołę, następnie nagrali krótkie filmy wideo, by przedstawić siebie. Kolejnym etapem było wypełnianie i tworzenie ankiety na temat uzależnienia od telefonów komórkowych. Ostatnią rzeczą jaką zajęli się uczniowie, były rozważania na temat tego, co ciekawego można robić zamiast korzystania z telefonów, komputera czy oglądania telewizji i stworzenie plakatów. Projekt jest w trakcie realizacji i przed kl. 7e stoją kolejne wyzwania, na szczęście motywacji do działania im nie brakuje."