Dziś 14 września 2019 r. uczniowie klas VI w ramach koła „Ciekawa historia” uczestniczyli w Dniu Otwartym Rady Miasta Gdańska. Dzięki uprzejmości wiceprzewodniczącego Rady Miasta Pana Piotra Gierszewskiego oraz Radnego Miasta Pana Przemysława Malaka poznali historię budynku oraz dowiedzieli się jak wygląda praca na rzecz mieszkańców Gdańska. Uczniowie mieli okazję zobaczyć piękne pomieszczenia, m. in. salę herbową, w której Pani Prezydent Miasta Aleksandra Dulkiewicz udziela ślubów, a w sali obrad, wraz z Panią Dyrektor Moniką Wojtowicz, mogli poczuć się przez chwilę jak najważniejsi urzędnicy w mieście. Udało nam się także porozmawiać z Panią poseł Agnieszką Pomaską oraz radną miasta Panią Emilią Lodzińską. Z pewnością było to niezwykłe doświadczenie, a zarazem pierwsza lekcja o samorządzie gdańskim. Po solidnej dawce wiedzy przyszedł czas na gry, konkursy i zabawy na dziedzińcu. Uczniowie chętnie brali udział w wielu atrakcjach przygotowanych przez gospodarzy. Był pokaz Strażaków i Straży Granicznej. Zabawiały nas pluszaki z oliwskiego ZOO. Na koniec zajadaliśmy się watą cukrową i popcornem, które nam bardzo smakowały!