Ile jest języków europejskich? Ile z nich znasz? Europejski Dzień Języków Obcych, który ustanowiony został na dzień 26 września, jest idealnym momentem, aby zadać sobie te pytania. Przez ostatnie dwa tygodnie uczniowie naszej szkoły, pod czujnym okiem nauczycieli języków obcych przygotowywali plakaty o tematyce związanej właśnie z językami obcymi. Wszystkie dzieła naszych młodych artystów zostały rozwieszone na korytarzach szkolnych i czekają na ocenę jury. Na wszystkich poziomach nauczania (4-8) zostanie wyłoniony najciekawszy plakat. Wyniki konkursu już wkrótce.
Warto uczyć się języków obcych, ponieważ w dzisiejszym, wielokulturowym świecie, w którym tempo zmian jest ogromne, potrzeba nauki języków obcych jest nie tylko przydatną umiejętnością, ale wręcz koniecznością.
Niech słowa Nelsona Mandeli będą dla nas cennym drogowskazem:
„Jeżeli rozmawiasz z drugim człowiekiem, w języku, który rozumie – to co mówisz przemawia do jego głowy. Jeżeli rozmawiasz z nim w jego ojczystym, języku trafiasz prosto do jego serca”.
Niech słowa Nelsona Mandeli będą dla nas cennym drogowskazem:
Zespół nauczycieli języków obcych