Dnia 12.12.2018 r. uczniowie klas czwartych oraz piątych realizujących innowację z języka niemieckiego wzięli udział w Dniu Niemieckim.

Zajęcia prowadzili uczniowie klasy 3c, a motywem przewodnim spotkania była nauka języka niemieckiego poprzez zabawę.

Nasi gimnazjaliści udowodnili młodszym kolegom, że nauka języka niemieckiego może sprawiać wiele radości. Uczniowie poznali podstawowe słownictwo świąteczne poprzez udział w rozmaitych grach: kahoot, puzzle oraz nauczyli się niemieckiej  kolędy „O Tannenbaum”. Zabawy było co niemiara, a każdy uczestnik miał okazję wzięcia udziału w quizie o Niemczech. Dla najlepszych klas przewidziano słodkie upominki.

Spotkanie połączone było z kiermaszem świątecznym, z którego dochód przeznaczony zostanie na Dom Małego Dziecka w Gdańsku.

Serdecznie dziękujemy klasom: 4D, 4E, 5D za wsparcie i przygotowanie pysznych słodkości.

Organizatorzy:

Joanna Anolik, Beta Matysiak, Monika Lickiewicz, Klaudia Loda