Podczas kolejnych finansowanych przez Radę Dzielnicy Piecki- Migowo zajęć "Czas na robota Ozobota" dzieci z klas 0b i 0c odkrywały kolejne tajemnice pracy z robotem. Zabawie towarzyszyła również edukacja. Dzieci zapoznały się z wyglądem poszczególnych grzybów jadalnych i trujących 🍄, a potem stworzyły za pomocą puzzli odpowiednio zakodowaną, bezpieczną trasę dla robota.
Podczas zajęć dotyczących zbliżającego się Dnia Misia 🐻 dzieci opowiedziały o swoich ulubionych bajkach, misiach i przytulankach. Następnie przy pomocy odpowiednio dobranej sekwencji kolorów zakodowały misiową trasę tak, aby robot zachowywał się w określony sposób. Na zakończenie zajęć wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe przypinki. 😊